Tomasz Wiater (1969–2021)

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas rysownik i rzeźbiarz Tomasz Wiater. W latach 1990-1995 studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie. W 1995 roku otrzymał dyplom w pracowni prof.&nsp;Adama Myjaka. Był laureatem wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 1992 roku był związany jest z tygodnikiem „NIE”. Od 2011 roku prowadził autorską stronę internetową „Wiater w oczy”. Autor książek „Habemus pamparampampam”, „Siwy Dym!”, „Duda plus”. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury i Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace były prezentowane na indywidulanej wystawie „Wiater w oczy” w 2019 roku w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Żegnaj Tomku!