Komiksowa dysputka

u Profesora Filutka

22 kwietnia 2024 – trzecie spotkanie
19.00 – 20.30

Od lutego rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań w Lengrenówce. To dyskusyjny klub czytelniczy poświęcony komiksom – „Komiksowa dysputka profesora Filutka”. W ramach klubu chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do rozmowy o komiksach, o myślach i emocjach, które w nas zasiewają, ale też o wykonanej przez autorów pracy artystycznej, która po raz kolejny otwiera nam oczy na możliwości komiksu.

Spotkania są toczone raz w miesiącu w Lengrenówce – zaczęliśmy na początku lutego, a cykl spotkań potrwa do końca roku. Jako pierwszy przeczytaliśmy i przedyskutowaliśmy „Festiwal” Jacka Świdzińskiego.

Jako lektury proponujemy tym razem dwa tomy z dwóch różnych serii, które łączy scenarzysta, czyli Bartosz Sztybor:

– 4 tom z serii „Cyberpunk” pod tytułem „Sny wielkiego miasta”
7 tom z serii „Wiedźmin” pod tytułem „Ballada o dwóch wilkach”.

Pomysłodawcami i współorganizatorami spotkań są: Michał Olech i Karolina Gębska.

Michał Olech
W głębi serduszka redaktor, z wyciągów bankowych bardziej sekretarz wydawnictwa literatury faktu i księgarz. Odróżniam pochyloną kropkę od tej złożonej prosto i gdy wznowią „Wielką grę”, w końcu wykorzystam wiedzę z researchów redaktorskich.

Karolina Gębska

Redaktorka, korektorka i sekretarz wydawnictwa Kultura Gniewu. Kiedy nie czyta komiksów, projektuje światło do spektakli teatralnych. A kiedy nie pracuje, najchętniej chodzi z psem między drzewami.

Lengrenówka – pracownia Muzeum Karykatury

ul. Brzozowa 6/8a, Warszawa