4 Pory Karykatury 2016

4 PORY KARYKATURY
Rysunki roku 2016

marzec – maj 2017

Wystawa pokonkursowa – pokaz prac laureatów ubiegłorocznej edycji zorganizowanego przez Muzeum konkursu „Cztery Pory Karykatury”.

Ekspozycja zawiera 76 prac grafików, twórców rysunku satyrycznego, których dzieła komentują najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku w Polsce i za granicą, m.in. Euro 2016, chęć opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, tzw. Brexit czy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Wśród autorów pojawią się: Bartłomiej Belniak, Mirela Bukała, Henryk Cebula, Anna Damicz-Wejs, Dariusz Dąbrowski, Anna Domaszewska, Ryszard Druch, Jerzy Fedro, Jacek Frąckiewicz, Stanisław Gajewski, Artur Galicki, Czesław Gańko, Marek Gliwa, Michał Graczyk, Mirosław Hajnos, Monika Janowska, Monika Jaworowska-Duchlińska, Kamil Jerzyk, Lech Kotwicz, Jarosław Kozłowsk, Maciej Krzywicki, Paweł Kuczyński, Katarzyna Kuzior, Halina Kuźnicka, Artur Ligenza, Bogumił Łach, Sławomir Łuczyński, Łucjan Madziar, Sławomir Makal, Maciej M. Michalski, Grzegorz Myćka, Grzegorz Nowak, Zbigniew Piszczako, Radosław Ruciński, Waldemar Rukść, Szczepan Sadurski, Patryk Sroczyński, Paweł Stańczyk,  Maciej Trzepałka, Anna Tylka, Tomasz Wiater, Magdalena Wosik, Zbigniew Woźniak, Przemysław Zamojski, Piotr, Zatorski, Grzegorz Zieliński.

Kurator: Piotr Kułak
Projekty plakatu i katalogu wystawy: Paweł Osial

Jacek Franckiewicz Ot manewry

I nagroda – „Rogaty Ołówek – Rysunek Roku 2016”