Eryk Lipiński katalog wystawy

ERYK* I ZUZANNA **

*plakaty
**rysunki ze świata zebrał dla córki tata

wrzesień – listopad 2011

Wystawa „Eryk i Zuzanna” ma wyjątkowy charakter. Wkraczamy do intymnego świata ojca, który „dla swojej kochanej córeczki” w Albumach zamknął świat jemu najbliższy i najlepiej znany – świat rysunku, światowej i polskiej karykatury. Ekspozycja jest subiektywnym wyborem najciekawszych prac z Albumów, w istocie jest ich dużo więcej. Ukazuje kolekcję niepowtarzalnych rysunków pełnych osobistych dedykacji autorstwa wybitnych twórców z całego świata. Osnową części poświęconej Erykowi Lipińskiemu, jednemu z najważniejszych twórców i inicjatorów Polskiej Szkoły Plakatu, jest ekspozycja około 40 plakatów jego autorstwa. Całość stanowi próbę pokazania bliskiej relacji ojca i córki, oraz ich wzajemnych inspiracji, a tym samym przegląd historii rysunku i karykatury światowej ostatnich 50 lat.

Marek Wojciech Chmurzyński

patronat honorowy