„HATKA ŚWIĄTECZNA”
wystawa internetowa prac
Haliny Kuźnickiej

grudzień 2019

Pokaz prac Haliny Kuźnickiej o świątecznej tematyce. Na piętnastu prezentowanych grafikach znalazły się choinki, gwiazdy, bombki, śnieg... i wszystko to, co kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia i zimą. Gra form i  kolorystycznych zestawień oraz związane z nimi zaskakujące kompozycje wprowadzająwidza w pełen humoru i fantazji zimowy świat.

Halina Kuźnicka

Halina Kuźnicka ps. Hatka – rysowniczka, malarka, ilustratorka książek, redaktorka graficzna czasopism, autorka scenografii, pedagog. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Brała udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach za granicą i w Polsce, m.in. w organizowanych przez Muzeum Karykatury im.Eryka Lipińskiego. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach na rysunek satyryczny i projekt plakatu. Prace artystki znajdują się w zbiorach Galerii Satyrykon w Legnicy, w Galerii „Zamojskiej” BWA w Zamościu, w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, w galeriach za granicą i w zbiorach prywatnych.

Halina Kuźnicka pocztówka świąteczna