Marta Tomiak

13 maja, g. 18.00 – 22.00
14 maja, g. 12.00 – 16.00
Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a

12 maja o 18.00 zapraszamy na pop-upową wystawę prac Marty Tomiak w ramach cyklu pod nazwą „Dobre kreski" organizowanego we współpracy z Muzeum Komiksu w Krakowie.

Na wystawie artystka zaprezentuje przedpremierowo najnowszego zina „Bad Trip" oraz oryginalne rysunki, szkice i fotografie towarzyszące tworzeniu publikacji.

Na wystawie będzie można prześledzić proces twórczy oraz znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego szesnastostronicowy zin, który miał być wytchnieniem  urlopowy tydzień, przekształcił się w projekt trwający 120 lat.

Marta Tomiak – ilustratorka i graficzka. Ukończyła projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Fanka powielaczy cyfrowych Riso i analogowych technik druku.

„Dobre kreski" to solowe wystawy utalentowanych twórczyń i twórców ilustracji, komiksów i rysunków satyrycznych; osób autorskich, które istotnie zaznaczyły swoją obecność na rynku książkowym, w prasie, internecie i środowisku artystycznym.

Partnerem projektu „Dobre kreski" jest Fundacja Muzeum Komiksu z Krakowa.
Partnerem Lengrenówki jest Fundacja Przekrój.
Patronat medialny nad Lengrenówką: „Zeszyty komiksowe"
Kurator cyklu: Michał Rzecznik

Marta Tomiak