Raz dwa Trzy Warszawiakiem jestes Ty!

rys. Anna Wicińska

RAZ DWA TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Zapraszamy do udziału w 12. edycji międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!”, w której i my bierzemy udział. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Wielcy znani i nieznani”. Będziemy odkrywać sylwetki osób, które są nie zawsze powszechnie znane, ale warte poznania.

Co robił Magnus Haroldson, na zamku w Czersku? Kim był przyjaciel Eugeniusza Bodo – Sambo? Czy koty były na Arce Noego? Kim jest korkorób? Kim był Jack Strong? Czy „Albatros” roznosił listy? Kto stworzył poetycki portret Pana Trąbalskiego? Co wręczył prezydent Warren G. Harding naszej noblistce na pamiątkę podczas jej podróży po Stanach Zjednoczonych? Która z żon wielkich polskich artystów z pasją hodowała rasowe kury? A może chcesz wiedzieć, co odkrył Gwidon Jakubowski przy ulicy Leszno w 1962 roku podczas próby wkopania rury o dużej średnicy? 

O tym wszystkim i innych ciekawych faktach dowiesz się w czasie międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!” pt. „Wielcy znani i nieznani.

Jak grać? Instrukcja krok po kroku:

  1.  Wejdź na zakładkę REJESTRACJA. Po kliknięciu zarejestruj graczy (jedno zgłoszenie od jednej rodziny) i poczekaj na potwierdzenie rejestracji. Kliknij w link i po chwili na podany przez Ciebie mail, przyjdzie informacja zwrotna z Tajnym Numerem Agenta. Numer ten posłuży potem do prawidłowej identyfikacji uczestników gry.

  2. Otwórz zakładkę POBIERZ I BAW SIĘ. Wydrukuj KARTY ZADAŃ. Przy każdej instytucji znajdziesz dwie karty – w wersji podstawowej (dla młodszych) i zaawansowanej (dla starszych).  Wystarczy pobrać i wydrukować jedną z nich. Jeśli chcesz, to każdy członek rodziny może mieć swoją. Jeśli nawet każdy członek rodziny zarejestruje się osobno, to i tak rodzina otrzyma jeden numer.

  3. Odwiedź przynajmniej osiem placówek i odpowiedz na pytania, wpisując je w odpowiednie kratki. Wyjątkiem jest Karta PRU, którą wypełniamy bez potrzeby odwiedzania jakiegokolwiek miejsca.

  4. Od 1 lipca obok możliwości pobierania Kart, pojawi się także możliwość odpowiedzi na pytania on-line. Wtedy należy je wpisać w odpowiednie kratki. Pamiętając też o wpisaniu Numeru Agenta, który dostaniemy przy rejestracji. Wymagane wypełnienie co najmniej ośmiu Kart, aby otrzymać nagrody.

  5. Następnie wystarczy poczekać na zawiadomienie mailowe i zaproszenie na wielki finał.

  6. Każde zarejestrowane dziecko, dostaje swój pakiet nagród. Nagrody będą rozdawane na Wielkiej Gali Finałowej, która odbędzie się 10 września 2022 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia: 
https://razdwatrzywarszawiak.pl/

rys. Anna Wiecińska

rys. Anna Wiecińska

rys. Anna Wiecińska

rys. Anna Wiecińska