Zajęcia plastyczne z anatomii

z Alicją Siemko

Grupa wiekowa: 12–19 lat
Czas trwania: 80 minut
Koszt:
- grupa do 15 osób: 490 zł
- grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 820 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

Budowa ludzkiego ciała jest niezwykle ciekawa, a co za tym idzie równie trudna, niejednokrotnie stanowiła wyzwanie dla artystów. Dlatego wymaga ona dużej obserwacji, ale i techniki, którą poznasz w trakcie trwania zajęć. Przestudiujemy dokładnie całą sylwetkę i dowiemy się, w jaki sposób rysować postać z natury. Przy rysowaniu postaci niezwykle ważny jest szkic, który stanowi notatkę pamięciową zarówno ruchu, jak i formy. Pokażę Wam, w jaki sposób obserwować i analizować ciało oraz jak bardzo ułatwia pracę patrzenie bryłą. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą się nauczyć rysować lub chcą się rozwinąć, poznając zasady anatomii i różne możliwości stosowania węgla, jak i ołówka.

Program zajęć:

- dokładna analiza proporcji postaci i budowy mięśni ( na rzutniku odpaliłabym książkę w pdf, która jest skierowana do artystów i wszystko super jest pokazane)

- przedstawienie sposobu mierzenia proporcji i szukania bryły

- szkice postaci z natury utrwalające wiedzę ( każda osoba pozowałaby po ok. 7 min w różnych pozach)


Alicja Siemko - studiuje scenografię na Warszawskim ASP. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu o specjalizacji projektowanie graficzne. Wychowawczyni i instruktorka na obozach i plenerach artystycznych.

Alicja Siemko