Skip to main content
Karykaturki

Premiera „Karykaturek”

Spotkanie z p. Niką Jaworowską-Duchlińską

Czy humor ma swoje granice? Czemu służy satyra? Jakie elementy łączy w sobie karykatura? Przez te i inne pytania przeprowadzi Was Wilk w „Karykaturkach” – mapie przygotowanej dla dzieci i młodzieży przez znakomitą rysowniczkę i scenografkę p. Nikę Jaworowską-Duchlińską.

„Karykaturki” to wyjątkowe wydawnictwo, łączące w sobie funkcje książeczki do czytania i mapy z zadaniami o charakterze edukacyjnym. W sposób humorystyczny została w nim przedstawiona również historia Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Poprzez zabawę dzieci będą mogły zapoznać się z pojęciami związanymi ze sztuką karykatury, takimi jak satyra, żart i humor. W „Karykaturkach” odnajdziecie nie tylko wiele ciekawych informacji, ale również będziecie mieli okazję stworzyć swoją własną karykaturę!

22 października o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Karykatury na spotkanie z p. Niką Jaworowską-Duchlińską, na którym wspólnie stworzymy maski i lalki z papieru jednej z postaci „Karykaturek”. Po ich wykonaniu zrobimy zdjęcie i … bajka stanie się rzeczywistością.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonem: +48 22 827 88 95

Bądźcie tego dnia z nami!

„KARYKATURKI”
pomysł, tekst i rysunki: Nika Jaworowska-Duchlińska
konsultacja merytoryczna: Elżbieta Laskowska

  • Karykaturki będzie można kupić w kiosku Muzeum Karykatury od piątku 22.10.2021.
  • Cena: 10 PLN