Skip to main content
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
edukacja

Oferta edukacyjna Lengrenówki - pracowni Muzeum Karykatury

Oferta edukacyjna Lengrenówki to wyjątkowe warsztaty dla młodzieży szkolnej.

Popularne ilustratorki i ilustratorzy, autorzy i autorki komiksów i żartów rysunkowych: Nika Jaworowska-Duchlińska, Edyta Kranc, Anna Krztoń, Magdalena Rzepecka, Berenika Kołomycka, Marta Janik i Piotr Nowacki specjalnie dla naszej pracowni przygotowali szeroki pakiet zajęć dostosowanych do oczekiwań oraz możliwości dzieci i nastolatków.

Oferta Lengrenówki nie jest zwykłym kursem rysunku. To lekcje opowiadania obrazem, konstruowania krótkich i dłuższych historii rysunkowych. Podczas warsztatów poznamy różne technik graficzne i nauczymy się posługiwać wieloma gatunkami narracyjnymi.

Dodatkowo, we współpracy ze studentkami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przygotowaliśmy pakiet przekrojowych warsztatów, przybliżających podstawowe techniki i tematy rysunkowe i malarskie.

W zakładce WARSZTAT znajdują się szczegółowe informacje dotyczące aktualnych warsztatów.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • na oprowadzanie po wystawie Muzeum (ul. Kozia 11) przyjmujemy jednorazowo grupy do 30 osób;
  • na zajęcia w Lengrenówce (ul. Brzozową 6/8a) przyjmujemy jednorazowo grupy do 30 osób. Warsztaty odbywają się w podziale na dwie grupy po 15 osób. Grupie, która nie jest na warsztacie, proponujemy oprowadzanie na wystawie; 
  • na oprowadzanie po wystawach czasowych w Lengrenówce (ul. Brzozową 6/8a) przyjmujemy jednorazowo grupy do 15 osób; 
  • zajęcia odbywają się w indywidualnie ustalonych terminach; 
  • prosimy o zapisy na zajęcia lub oprowadzanie z conajmniej 10-dniowym wyprzedzeniem; 
  • rezerwacje i zapisy na zajęcia oraz oprowadzanie prowadzimy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 608 561 987.