Skip to main content
Filutki w Lengrenowce

Zapraszamy na kolejne FILUTKI
w Lengrenówce

Filutki to warsztaty opowiadania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni opowiadacze ze Stowarzyszenia Studnia O.

Zapisy (liczba miejsc ograniczona):

poprzez formularz: https://forms.gle/xwPiXg1XwuwMuV1e7 

telefonicznie: 502464867

Na najbliższych zajęciach spróbujemy wymyślić własne oryginalne formuły wstępu i opisów, czyli niczym pisarze na papierze napisać głosem w przestrzeni słowa. Każdy z nas ma własny autorski styl i będziemy nad tym razem pracować. Pracę polaczymy z zabawą.

Niektórzy twierdzą, że sztuka opowiadania już dawno wymarła. Nic bardziej mylnego! Na świecie wciąż są opowiadacze, wciąż opowiadają i mają się doskonale. Dodatkowo chętnie przyjmą do swego grona nowych adeptów – także spośród dzieci.

Najbliższe spotkanie poprowadzi Agnieszka Aysen Kaim – opowiadaczka - orientalistka, Polka tureckiego pochodzenia, tłumaczka języka tureckiego. Działa jako opowiadaczka i animatorka. W swojej pracy opowiadaczki łączy praktykę opowiadania historii z rozległą działalnością edukacyjną i badawczą: prowadzi projekty, w tym zagraniczne, opowiadając także po turecku i po angielsku. Autorka licznych publikacji, a także przekładów literatury dziecięcej oraz autorskiej opowieści dla dzieci i młodzieży "Bahar znaczy Wiosna".

Czas trwania: 90 minut

Adres: Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a

Koszt udziału: 10 zł (płatność przelewem na konto Muzeum – dane do przelewu zostaną przesłane mailem po zapisaniu dziecka lub na miejscu w dniu warsztatów).

Uwaga! W czasie weekendu mogą być utrudnienia z parkowaniem na Starym Mieście. Zachęcamy do porzucenia w tym dniu samochodu na rzecz roweru i komunikacji miejskiej.


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.