Skip to main content

KARYKATOUR
spacery z mapą

Karykatour

W czasie wakacji zapraszamy na spacery z mapą KARYKATOUR.

Do Lengrenówki prowadzi wiele dróg – Stare Miasto daje sporo możliwości. Z tego powodu przygotowaliśmy mapę z kilkoma szlakami prowadzącymi z Muzeum Karykatury do Lengrenówki. Można wybrać trasę turystyczną, przyspieszoną, przyrodniczą lub zupełnie naokoło. Wybieramy zależnie od humoru, pogody czy długości trasy. Spacer z mapą można odbyć w dowolnej konfiguracji towarzyskiej – samotny, rodzinny, nawet romantyczny.

Mapa daje też szansę interesującej lektury – na jej odwrocie znajdziecie świetny tekst Marii Lengren o jej dziadku, Zbigniewie.

Mapę narysował Marcin Surma. Szlaki wymyślił Michał Rzecznik.

Dla wszystkich.

Wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać.

Spotykamy się przy głównym wejściu do Muzeum Karykatury ul. Kozia 11 i spacerujemy na Brzozową 6/8a do Lengrenówki.

Najbliższe spacery:

9 lipca, godz. 11.30 – Karykatour. Spacer dendrologiczny z Mateuszem Korbikiem - miłośnikiem warszawskich drzew znanym jako Warszawski Dendrolog, a także współautorem książki “Drzewa Warszawy”, znanym w Polsce ekspertem od rodzaju topola (Populus L.). Przejdziemy się z głowami podniesionymi wysoko w stronę koron drzew, przyjrzymy gałązkom i liściom oraz odpowiemy na nurtujące nas pytania ich dotyczące. 

24 lipca, godz. 9.00 – Karykatour. Spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim - pisarzem i kulturoznawcą, autorem książek "Pirat stepowy", "Dwanaście srok za ogon" i "Książka o śmieciach". Publikuje w "Gazecie Wyborczej" i "Tygodniku Powszechnym". Prowadzi bloga i fanpage "Dzika ochota".

Spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim to doskonała wymówka zarówno dla ptasiarskich laików, jak i wyrobionych bird watcherów do paradowania z lornetką po ścisłym centrum Warszawy. Ile gatunków uda nam wypatrzeć między Muzuem Karykatury a Lengrenówką? Jak i jakie ptaki można obserwować na Warszawskiej Starówce? Odpowiedzi poznamy już w najbliższą niedzielę.

7 sierpnia, godz. 12.00 – Karykatour. Spacer literacki z Dorotą Ryst - poetką, absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jedną z założycielek Stowarzyszenia Salonu Literackiego, zajmującego się popularyzacją i promocją polskiej poezji.

Zamiast siedzenia w bibliotece i czytelni proponujemy Wam inną formę spotkania z literaturą. Razem z Dorotą Ryst przejdziemy z Muzeum Karykatury do Lengrenówki. Będzie dużo poezji, prozy i wspomnień. Na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

21 sierpnia, godz. 17.00 – Karykatour. Spacer kłirowymi śladami z Marcinem Matuszewskim - edukatorem i przewodnikiem muzealnym, animatorem działań kulturalnych i twórczych.

Czy opowieść o Starym Mieście, czyli o miejscu intensywnie osiadłym w powszechnej pamięci i historii, o miejscu pomniku, o miejscu kipiącym Wielką Historią można skłirować? Można, a jeśli można, to trzeba!

Panteon oryginalnych postaci, powidoki miejsc, których już nie ma, przepisanie warszawskich legend i opowieści na nowo. Jednym słowem: kłirowe widmo, które krąży nad Warszawą! O wszystkim tym opowiemy (ale i porozmawiamy!) podczas naszego spaceru.