Skip to main content
Olga Drenda

Olga Drenda oprowadza po wystawie #PATRZĘCZUJĘRYSUJĘ

Wystawa #PatrzęCzujęRysuję ma się ku końcowi. Jeszcze tylko do niedzieli do zobaczenia w Muzeum Karykatury w Warszawie przy ulicy Koziej 11.

Na zakończenie wystawy mamy dla Was niespodziankę - oprowadzanie z Olgą Drendą – pisarką, eseistką, tłumaczką, autorką bloga Duchologia.

Olga Drenda obecnie pracuje nad książką o polskim poczuciu humoru i poczuciem humoru Polaków. "Słowo humoru" (wyd. Karakter) ma przynieść odpowiedź na jedno z najbardziej nurtujących i dręczących pytań: co w zasadzie chcemy przykryć śmiechem? A także: czy umiemy śmiać się z samych siebie? Czy Polacy potrafią jeszcze łapać ironię?

Olga Drenda - ur. 1984, pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ. Autorka książek Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji, Wyroby. Pomysłowość wokół nas (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i Książka o miłości (wspólnie z Małgorzatą Halber), a także tekstów do antologii Delfin w malinach, Prognoza niepogody i Hourras et désarrois. Scènes d'une guerre culturelle en Pologne. Autorka esejów towarzyszących wystawie Marzenia wiosenne (Galeria Biała, Lublin) i fotografiom Łukasza Rusznicy z cyklu Subterranean River. Prowadziła podcast o folklorystyce, Ducholożka na tropie. Od 2013 roku prowadzi strone Facebook.com/duchologia, poświęconą widmom epoki transformacji.

28 sierpnia (niedziela), godz. 12.00
Muzeum Karykatury
Wstęp w cenie biletu (normalny 10 zł, ulgowy 5 zł)