Skip to main content
 warsztaty z Edytą Bystroń
 warsztaty z Edytą Bystroń
 warsztaty z Edytą Bystroń

KTO MIESZKA W WARSZAWIE?
tworzymy krótkie formy komiksowe

Warsztaty z Edytą Bystroń

8 października, godz. 11.00 – 13.00
Lengrenówka

Zapraszamy na warsztaty komiksowe, podczas których będziemy tworzyć scenariusze, na podstawie których wykonamy krótkie narracje obrazkowe. Podczas spotkania poruszymy podstawowe kwestie związane z tworzeniem komiksów takie jak komponowanie kadrów na planszy, liternictwo, struktura opowieści czy projektowanie ciekawych postaci.

Tworzenie prac poprzedzone będzie inspirującą prezentacją. Podczas zajęć zastanowimy się kim są Warszawiacy i Warszawianki. Porozmawiamy o różnych aspektach życia w stolicy i zastanowimy się dla kogo miasto jest tworzone, czy jest przyjazne, kogo wyklucza i którzy mieszkańcy są niewidoczni, a którzy niechciani. W komiksach zawrzemy nasze osobiste przemyślenia, refleksje i poglądy będące odpowiedzią na postawiony problem. 

Ideą warsztatów jest uwrażliwienie i spojrzenie na miasto z innej niż dotychczasowa perspektywy. Gotowe prace będziemy wspólnie omawiać w przyjaznej, otwartej atmosferze.

Zapraszamy młodzież (+12 lat) oraz osoby dorosłe do wspólnego tworzenia. 

Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne. Wcześniejsze doświadczenie rysunkowe nie jest wymagane. Ważna jest chęć do twórczego działania!

Zapisy: https://forms.gle/KCwN89n14crC2CR6A

Koszt: 40 zł od osoby


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.