Skip to main content
Berenika Kołomycka
Berenika Kołomycka

ŻYCIE W LENGRENÓWCE
warsztaty z Bereniką Kołomycką

Zapraszamy na cykl warsztatów:

8 października, godz. 13.30 – 18.00
22 października, godz. 11.00 – 18.00 (dodatkowy nabór)

5 listopada, godz. 11.00 – 16.00
26 listopada, godz. 11.00 – 14.00

Lengrenówka
Warszawa, Brzozowa 6/8a

Jak istotny jest warsztat oraz „pomoce naukowe” przy pracy nad komiksami.
Jak ważny jest pomysł oraz bohater.
Jak istotne są kolory lub ich brak w warstwie wizualnej.

Na podstawie makiety kamienicy, w której mieszkał autor Filutka będziemy tworzyć krótkie formy komiksowe. 10 stron. Minidom pobudzi naszą wyobraźnię przestrzenną. Zamknie przestrzeń akcji i pomoże w pracy.

Przydadzą się telefony z aparatem do robienia zdjęć.

08.10 g. 13.30 – 18.00; 22.10 g. 11.00 – 14.00

Od czego zacząć?
Chcesz robić komiksy, ale nie wiesz jak? Masz pomysły na historie, ale nie masz pojęcia, jak zacząć? Przeprowadzimy burzę mózgów, przećwiczymy i udoskonalimy nasze pomysły – a potem popracujemy nad scenariuszem i storyboardem.

Pomiędzy kończycie swój scenariusz i storoboard.

5.11 g. 11.00 – 16.00

Tego dnia spotykają się dwie grupy i zaczynają wspólną pracę!

Komiksowy proces.
Od pomysłu do gotowego komiksu – co dzieje się w trakcie pracy? Poświęcimy czas na analizę twojego scenariusza oraz storyboardu. Pomyślimy jaką nadać twojemu pomysłowi estetykę. (format, technika, kolory i liternictwo).

Pomiędzy kończycie swoje plansze.

26.11 g. 11.00 – 14.00

Koniec jest tak blisko. Omawiamy ukończone prace. To jest czas na ostateczne poprawki. Przesuwanie, wycinanie, zamalowywanie i korektorowanie.

Warsztaty dla osób w wieku 16+.

Zapisy:https://forms.gle/RCbr4XDiVJDSMPhu5

Koszt uczestnictwa: 40 zł za całość
(płatność na miejscu kartą lub gotówką albo przelewem na konto Muzeum, na pierwszych warsztatach)

Warsztaty odbędą się w Lengrenówce - dawnej pracowni Zbigniewa Lengrena przy ul. Brzozowej 6/8a w Warszawie.

Berenika Kołomycka o sobie: Jestem autorką komiksów, rysowniczką, rzeźbiarką i graficzką. Ukończyłam Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzę warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w  Warszawie. Czasem współpracuję z Grzegorzem Januszem (album komiksowy „Wykolejeniec”) i Marzeną Sową ( album komiksowy „Tej nocy dzika paprotka”). Jestem laureatką Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Moje prace publikowane były w magazynach polskich (“Chimera”, "Bluszcz", „Wprost”, „Zeszyty komiksowe”), zagranicznych (“Groom”), licznych antologiach („W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, „44”, „Polski komiks kobiecy“, „Komiks wierszem - 1 - Powrót Barbarzyńców i nie“, „City stories”, „Powstanie ‘44 w komiksie”), a także w podręcznikach szkolnych. Moje prace brały udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. 

https://www.berenikakolomycka.pl  


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.