Skip to main content
Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci
Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci
Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci

Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci

15 października 2022 o godz. 10.00
Lengrenówka
Warszawa, Brzozowa 6/8a

Filutki to warsztaty opowiadania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni opowiadacze ze Stowarzyszenia Studnia O.

Na najbliższych Filutkach będziemy budzić ciało, głos i wyobraźnię opowiadacza. Wspólnie wyruszymy do krainy wyobraźni, gdzie stworzymy własne kamienie opowieści. Przekonamy się też na własnej skórze, jak opowiada zaspany niedźwiedź, głodna wiewiórka albo rozśpiewany słowik! Wśród zabaw teatralnych i gier narracyjnych młodzi uczestnicy rozwiną umiejętność tworzenia i opowiadania historii.

Warsztaty poprowadzi Jerzy Szufa – opowiadacz i animator kultury.

Jerzy Szufa – od 5 lat zawodowo zajmuje się sztuką opowiadania. Występuje na scenie i prowadzi warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Opowiada krótkie formy - baśnie i fikcję. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i programu dla młodych opowiadaczy w Europie (FEST). Szkolił się pod okiem wybitnych opowiadaczy takich jak: Nick Hennessey. Absolwent Studia Teatralnego Baza. Tworzył takie programy, jak: „Opowieści nieoczywiste”, „12 okien i inne historie”, „Opowieści słoneczne i księżycowe”, „O pierwszych dźwiękach”, „Dźwięko-bajki”. Występował podczas wieczorów opowieści i festiwali w Polsce, a także na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadaczy Kathakar w Indiach. Współpracował m.in. z: Muzeum Łazienki Królewskie, Teatrem Ochoty, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, CK Zamek w Poznaniu, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Mazowieckim Instytutem Kultury, a także z domami kultury, bibliotekami, szkołami i przedszkolami. Autor projektu „Opowiadacze zaangażowani” nagrodzonego w konkursie IMPULS KULTURY w kategorii: „Projekt storytellingowy”. Tata Leo i Feliksa, mąż Anuśki.

Koszt udziału: 10 zł [płatność przelewem na konto Muzeum – dane do przelewu zostaną przesłane mailem po zapisaniu dziecka lub na miejscu w dniu warsztatów]

Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/3cvXkWoZdaeHbtvc7  

lub telefonicznie: 608561987

Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.