Skip to main content
Witold Vargas

Filutki w Lengrenówce

19 listopada (sobota), godz: 12.00

Zapraszamy na kolejne FILUTKI w Lengrenówce!

Filutki to warsztaty opowiadania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni opowiadacze ze Stowarzyszenia Studnia O.

Zapisy (liczba miejsc ograniczona): poprzez formularz: https://forms.gle/boBow7sgK6RNfSyy7
lub telefonicznie: 608561987

Niektórzy twierdzą, że sztuka opowiadania już dawno wymarła. Nic bardziej mylnego! Na świecie wciąż są opowiadacze, wciąż opowiadają i mają się doskonale. Dodatkowo chętnie przyjmą do swego grona nowych adeptów – także spośród dzieci. Zapraszamy na zajęcia dla tych, którzy lubią słuchać opowieści, samemu wymyślać własne historie oraz opowiadać te ciekawe, zasłyszane od innych. Na warsztatach stworzymy wspólna opowieść techniką sprzężonych wyobraźni. Następnie przećwiczymy najciekawsze techniki prezentowania opowieści przed publicznością. Zajęcia służą rozwijaniu kreatywności oraz umiejętności zaprezentowania własnych pomysłów zgodnie z własną osobowością. Techniki opowieści autorskiej są pomyślane jako alternatywa do technik opowiadania tradycyjnego.

Najbliższe spotkanie poprowadzi Witold Vargas – opowiadacz urodzony w Boliwii, spadkobierca wielopokoleniowego rodu opowiadaczy. Babcia potrafiła tygodniami noc w noc snuć jedną z opowieści zasłyszanych od swoich przodków. W Polsce postanowił kontynuować tę tradycję z dala od jej korzeni.

Jak mówi: Do repertuaru boliwijskiego dołożyłem nowy – polski oraz opowieści autorskie nie związane z żadną tradycją. Jestem współautorem wielu książek o wierzeniach i podaniach słowiańskich z "Bestiariuszem słowiańskim" na czele. Jestem też ilustratorem, nauczycielem plastyki w szkole podstawowej, prowadzę warsztaty Jazzowe i bębniarskie dla dzieci i młodzieży oraz piszę felietony do Nowej Fantastyki oraz Temidium. Resztę czasu jeżdżę po Polsce z wykładami, spotkaniami autorskimi oraz warsztatami twórczymi m.in. z opowiadania.

Czas trwania: 90 minut


Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a

Koszt udziału: 15 zł  (płatność przelewem na konto Muzeum – dane do przelewu zostaną przesłane mailem po zapisaniu dziecka lub na miejscu w dniu warsztatów).


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Witold Vargas Filutki
Witold Vargas Filutki
Witold Vargas Filutki
Witold Vargas Filutki