Skip to main content
Donald made in Austria

Paweł Łęczuk
fot. Jakub Jabłonka

Paweł Łęczuk: Świat według Kiepskich

1 grudnia 2022, godz. 20.00
Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu Fakultet z Humoru.
wykład on-line dostępny na youtube: https://youtu.be/25OSZvMqGQ0

Co to takiego? To cykl wykładów z zakresu filozofii, socjologii i psychologii humoru. Wykłady mają poszerzyć wiedzę uczestników i uczestniczek na temat kulturowych aspektów humoru. Osoby prowadzące wykłady to badaczki i badacze zajmujący się humorem od strony psychologicznej i socjologicznej z cenionych ośrodków uniwersyteckich.

Tym razem zapraszamy na wykład Pawła Łęczuka, współautora książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”.

Już 1 grudnia 2022 r. nasz gość zabierze wszystkich chętnych za kulisy popularnego sitcomu. Opowie o jego specyficznym humorze, języku oraz wyzwaniach dla aktorów, scenografów, kostiumografów i charakteryzatorów. Nie zabraknie barwnych anegdot, komicznych sytuacji z planu, kulturowych odniesień oraz archiwalnych komentarzy krytyków.

Paweł Łęczuk – rocznik 1978. Poeta, animator kultury, autor książek biograficznych, pedagog, geograf i pilot wycieczek. Jest autorem kilkunastu książek, w tym tomów poetyckich i albumów fotograficzno-poetyckich, publikacji biograficznych oraz przewodnika literackiego. Trzykrotny stypendysta Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w dziedzinie literatury oraz stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Uczestnik Międzynarodowego Programu Pisarskiego w Chinach w 2014 roku. Twórca oryginalnych spacerów literackich po Warszawie i literackich wycieczek rowerowych.


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.