Skip to main content
warsztaty introligatorskie
warsztaty introligatorskie
warsztaty introligatorskie

Warsztaty introligatorskie
z Moniką Bugalską-Szymczak

4 lutego 2023
11.00 – 16.00
Lengrenówka
ul. Brzozowa 6/8a

Wiek: 16+
Koszt: 60 zł

Zapisy: https://forms.gle/2avh9wdMkYNSYxAaA
Zapisy na warsztaty zostaną potwierdzone drogą mailową.  

Na warsztatach zobaczymy, jak wykonać oprawę w twardej okładce, przy pomocy kilku narzędzi dostępnych w każdym domu, z materiałów dostępnych na rynku – takich jak tektura, papier, klej, pędzel, nożyk do papieru, nożyczki, linijka, zszywacz, ładny materiał pokryciowy.

W ciągu kilku godzin każdy z uczestników będzie mógł wykonać oprawę – albo z własnej niezbyt zniszczonej książki (składającej się z kartek), dając jej drugie życie, albo z czystych kartek zrobi zeszyt na notatki. Nauczymy się w najprostszy z możliwych sposobów skutecznie połączyć luźne kartki, wykonać okładkę i połączyć w książkę. Zapraszam serdecznie na fajne zajęcia. Każdy może zostać introligatorem!!! 

Wystarczą chęci, zapał do pracy i nauki nowych umiejętności oraz szczypta poczucia humoru.


Monika Bugalska-Szymczak – ukończyła Technikum Poligraficzne w Warszawie na kierunku introligator. Od zawsze introligatorstwo było jej pasją. Od 7 lat pracuje w szkole jako nauczyciel przedmiotów zawodowych i uczy podstaw introligatorstwa. 

Praca z klejem może wiązać się z pobrudzeniem ubrań, prośmy wziąć to pod uwagę przed przyjściem na warsztaty.


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.