Skip to main content
kadry na warsztacie
kadry na warsztacie

 

Kadry na warsztacie

Prace będzie można tez oglądać do końca stycznia podczas innych wydarzeń w Lengrenówce oraz w 5, 19 i 26 lutego w godzinach 12.00 - 16.00.

UWAGA: 12 lutego wystawa nieczynna!

wernisaż 18 stycznia 2023, godz. 18.00
Lengrenówka
ul. Brzozowa 6/8a

Co myśli i czuje kot, który obserwuje swoich ludzi przez okno w bloku? Czy kamień owinięty papierem może być komiksem? Jak to jest zobaczyć świat z innej perspektywy? Z perspektywy innej niż moja...

Przez kilka tygodni spotykaliśmy się i spotykałyśmy na warsztatach komiksowych, by wspólnie tworzyć własne, osobiste opowieści.

Przedstawialiśmy/przedstawiałyśmy nasze poglądy. Opowiadaliśmy/opowiadałyśmy o tym co jest dla nas ważne, z czym się nie zgadzamy, co nas wzrusza i co nas zadziwia. Wystawa „Kadry na warsztacie” to podsumowanie działań warsztatowych z Edytą Bystroń, które odbywały się w Lengrenówce. Powstało wiele prac – komiksów i ilustracji, które wywołują emocje, inspirują, zachęcają do rozmowy, do stawiania pytań – o nas, o społeczeństwo, sztukę, tożsamość, wrażliwość.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów

Emilia Piątek, Ignacy Grabowski, Beata Modrzejewska, Anna Weksej, Anna Mateńka, Małgorzata Słapińska, Magdalena Staroszczyk, Małgorzata Kalisz, Stanisław Prochyra, Ludwika Sieczkowska, Leszek Szycman, Staszek Szycman, Antoni Osiak, Robert Ostrowski, Aleksandra Witkowska


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.