Skip to main content
Michał Sufin

Michał Sufin, ur. 1983 r. Improwizator, reżyser, autor prozy i scenariuszy. Współtwórca Teatru Improwizowanego Klancyk i współwłaściciel Klubu Komediowego w Warszawie. Jego debiutancka powieść „Warszawskie wersety” ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne (2006). Jest autorem scenariuszy, m.in. odcinków serialu „Niania” (2006), adaptacji filmu „Hallo Szpicbródka” dla teatru Syrena (2012, pod pseudonimem Hanna Maria Kos), dialogów filmu fabularno-dokumentalnego „Powstanie Warszawskie” (2014) oraz scenariuszy 11 odcinków z 12-odcinkowej serii programów adaptujących repertuar kabaretowy Klubu Komediowego dla TVP2, emitowanych w ramach cyklu „Komediowa Scena Dwójki” (2016).

Wraz z Błażejem Staryszakiem jest współautorem ośmiu scenariuszy spektakli cyklu kabaretowo-teatralnego „Fabularny przewodnik po...”. Cykl ten od czerwca 2014 roku stanowi podstawę repertuaru Klubu Komediowego w Warszawie. Jest też autorem trzech grotesek scenicznych. Współautor „Tajemnicy beletrysty, czyli ostatniej czytelni na Imielinie” (współprodukacja Klubu Komediowego i Big Book Festival), “Jak być Polakiem i niedrogo za to zapłacić” oraz „Taniej rewii pt. Przelew wyjdzie w piątek”. Wszystkie wymienione spektakle składają się na repertuar Klubu Komediowego i wciąż można je oglądać na jego deskach.

Rewiopisanie, czyli warsztat z pisania komedii
z Michałem Sufinem

11, 12 marca 2023, godz. 11.00 – 14.30
25, 26 marca 2023, godz. 11.00 – 14.30

Zapraszamy na warsztaty z rozironizowywania dziełek scenicznych z Michałem Sufinem. Michał Sufin – improwizator, reżyser, autor prozy i scenariuszy. Współtwórca Teatru Improwizowanego Klancyk i współwłaściciel Klubu Komediowego w Warszawie.

Dla wszystkich, którzy chcą napisać utwór do rewii, kabaretu, skecz-showu lub po prostu do Klubu Komediowego. Tkniemy formy zaprzeszłe, niedzisiejsze i współczesne. Między rewią, kabaretem a skecz show-em. Uczestnicy w wybranym kabaretowo-komediowym gatunku (piosenka, scenka/skecz, monolog, wiersz). Naszym celem będzie grupowo przygotować scenariusz wieczoru komediowego.

Plan warsztatów:


Spotkanie 1 - wybór tematów, mapa ironii i tezy, spostrzeżenia, uogólnienia. Mechanizmy komediowe

Spotkanie 2: wybór tematów. Praca w gatunku. Wiersz / piosenka / monolog

Spotkanie 3: omówienie utworów z poprzedniego spotkania. Praca w gatunku: scena

Spotkanie 4: redakcja i poprawki tekstów, kompozycja całości.

Warsztaty dla dorosłych (18+)
Koszt: 60 zł za osobę.

WARSZTAT WYPRZEDANY


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.