Skip to main content
Maciej Łubieński

Fakultet z humoru # 5

Maciej Łubieński
Karykatury, parodie i inne demony

od 21 marca 2023, godz. 18.00
wykład on-line dostępny na youtube:  https://youtu.be/welkDWO8cRw

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu comiesięcznych Fakultetów z Humoru.

Co to takiego?

To cykl wykładów z zakresu filozofii, socjologii i psychologii humoru. Wykłady mają poszerzyć wiedzę uczestników i uczestniczek na temat kulturowych aspektów humoru. Osoby prowadzące wykłady to badaczki i badacze zajmujący się humorem od strony psychologicznej i socjologicznej z cenionych ośrodków uniwersyteckich.

Tym razem zapraszamy na film z Maciejem ŁubieńskimKarykatury, parodie i inne demony.

W filmie występują:
prelegent: Maciej Łubieński
aktorka: Alicja Zalewska
aktor: Łukasz Dybek
operator, montażysta: Krzysztof Balcewicz

Demagog, nuworysz, uwodziciel, religijny autorytet – cztery karykatury na cztery wieki ludzkości, cztery pory roku, cztery wesela i pogrzeb. Komedia, satyra, filozofia. Będzie trochę ordynarnie, trochę rozpustnie, trochę pobożnie. Po raz pierwszy razem: Arystofanes, Petroniusz, Hrotswita z Gandersheim i Hobbes. Tomasz Hobbes. 


Maciej Łubieński (1971) – absolwent historii na Uniwersytecie w Warszawskim. Pracował w agencjach reklamowych jako copywriter, był sekretarzem redakcji w prasie kolorowej, prowadził w radio audycje satyryczne, pisał scenariusze programów telewizyjnych o historii, kręcił reportaże podróżnicze. Współtwórca grupy teatralno-kabaretowej „Pożar w Burdelu”. Autor libretto musicalu o generale Jozefie Bemie.  


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.