Skip to main content
Konkurs na rysunek satyryczny Jubileusz

25. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. JUBILEUSZ

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłaszają 25. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny. Hasłem tegorocznego konkursu jest JUBILEUSZ. To już po raz 25. zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Hasłem tym chcemy podkreślić długą jego historię. Temat konkursu zapewne zachęci rysowników do wspomnień, podsumowań, do spojrzenia wstecz, ale i w przyszłość. I podda niejeden pomysł jak jubileusz można uczcić.

Jubileusze to bardzo pozytywne, radosne przeżycia, które mają też spory potencjał stresogenny. W naszym życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, życiu zbiorowości i instytucji są kamieniami milowymi, do których często się odwołujemy. Nie byłoby żadnego jubileuszu bez chęci jego przeżywania. Jubileusze lubimy. Przy ich okazji wspominamy mnóstwo śmiesznych sytuacji, nabywamy dystansu do siebie i innych.

Organizatorzy 25. Konkursu chcą cieszyć się w szczególny sposób tegoroczną edycją. Wszystkich chętnych zapraszamy do świętowania z nami naszego jubileuszu, i do artystycznego zmierzenia się z tym tematem.


Prace należy przesyłać do 31 maja. Szczegółowe warunki uczestnictwa w 25. Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph. Jubileusz na stronie: http://www.satyryczny.norwid.net.pl/