Skip to main content
Nić porozumienia

Fot. Mateusz Skwarczek

Warsztaty rysunkowe dla dzieci
z Piotrem Nowackim

6 maja | g. 12.00 – 13.30

dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

Zapisy: https://forms.gle/QdS6f5JhejAGjzea9 

Koszt warsztatu: 40 zł za osobę

Zapraszamy na warsztaty rysunkowe z Piotrem Nowackim wokół serii komiksowej „Nieustraszeni Łowcy Strachów” (wyd. Ongrys).

Autor komiksów przybliży uczestnikom swoją twórczość, zapozna z tajnikami tworzenia opowieści rysunkowych oraz zaprosi do twórczych zabaw z ołówkami, cienkopisami i kredkami. 

Tym razem zadania będą związane z wszelkimi dziwotworami arcygroźnymi, których wykrywaniem trudnią się pies Dylan i tchórz Piotruś. Będą rysunkowe mumie, wilkołaki, zjawy, projektowanie okładki nowej części komiksu oraz własnych potworów!

Jeśli kochacie komiksy, lubicie rysować i chcecie kreatywnie spędzić czas, nie może Was tam zabraknąć! 


A jeśli chcecie po zajęciach otrzymać pamiątkowy rysunek od prowadzącego, koniecznie zabierzcie ze sobą jego komiksy!


„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów

„Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki.


Piotr Nowacki (1979) – Autor komiksów, które tworzy zarówno dla dzieci (m.in. seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „W koronie", „Om. Apetyt na przygodę"), jak i starszych czytelników (“It's not about that", “Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?"). Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. z Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Mieszka na warszawskich Bielanach i stara się być fajnym tatą Niny i Tymona.

https://piotrnowacki.myportfolio.com/ https://www.instagram.com/piotr.nowacki
https://www.facebook.com/komiksowiec


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.