Skip to main content
Ryszard Kajzer

Ryszard Kajzer
fot. Inka Rosocha

Fakultet z humoru # 8

Dr hab. Ryszard Kajzer
Czy ta lipa nadal kwitnie?
6 czerwca 2023, godz.18.00

Muzeum Karykatury, ul. Kozia 11

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu Fakultet z Humoru.

Co to takiego? To cykl wykładów z zakresu filozofii, socjologii i psychologii humoru. Wykłady mają poszerzyć wiedzę uczestników i uczestniczek na temat kulturowych aspektów humoru. Osoby prowadzące wykłady to badaczki i badacze zajmujący się humorem od strony psychologicznej i socjologicznej z cenionych ośrodków uniwersyteckich.

6 czerwca o 18.00 zapraszamy na wykład dr. Hab. Ryszarda Kajzera „Czy ta lipa nadal kwitnie?” Na spotkaniu porozmawiamy o tym, czy projekty Eryka Lipińskiego i jemu współczesnych grafików-projektantów nadal pachną i inspirują?


Dr hab. Ryszard Kajzer – grafik, autor plakatów, ilustracji, projektów książek i znaków graficznych. Wykładowca, laureat wielu konkursów w kraju i za granicą (ostatnio zdobywca Złotego Medalu na 27. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie 2021). Prowadził warsztaty projektowania plakatu na uczelniach w Stuttgarcie, Helsinkach, Budapeszcie, Oradei i Bukareszcie. Prace w zbiorach muzeów i galerii Berlina, Budapesztu, Essen, Helsinek, Hong Kongu, Lahti, Mexico, Mons, Paryża, Pekinu, Poznania, Toyamy.

Wstęp wolny

Wykład jest częścią obchodów 45-lecia Muzeum Karykatury.


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.