Skip to main content
Julia Ploch
Julia Ploch

Warsztaty mangowe z Julią Płoch

10 czerwca 2023, godz. 12.30

Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a

Zapraszamy na warsztaty mangowe z Julią Płoch! 

Warsztaty skupione będą wokół projektowania postaci. To świetny wstęp do pracy nad komiksem, dobrze wymyślona postać może stać się początkiem ciekawej historii.

Zajęcia zaczną się od krótkiej historii mang – porozmawiamy trochę o kresce i stylu, o różnych rodzajach mang i najciekawszych faktach z nimi związanymi – by następnie przejść do rozmowy o projektowaniu i rysowaniu postaci.

Osoby uczestniczące w warsztacie będą mogły oprzeć pomysł postaci na kimś z otoczenia (np. zrobić swoje komiksowe – mangowe – alter ego) lub wymyślić ją od nowa. Będziemy zwracać uwagę na rozbudowanie charakteru postaci, na to jak go podkreślić, nie tylko przez strój, ale także proporcje czy styl rysowania. Kluczowe będą również przygody, które mogłyby spotkać naszą postać. Podczas takiej pracy często ktoś wpada na pomysł na zrobienie całego komiksu, o czym też od razu rozmawiamy i rozbudujemy pomysł.

Grupa wiekowa: 11–15 lat

Czas trwania: 90 minut

Koszt: 40 zł od osoby | konieczne zapisy
Formularz zapisu: https://forms.gle/LGVYYGMFjUqNsYyZ8 

Materiały plastyczne dostarcza Stabilo. 


Julia Płoch – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, rysowniczka, animatorka oraz ilustratorka. Tworzy filmy animowane oraz krótkie formy komiksowe, w antologiach (Klub zin, Brudno, Mydło, Ciut), online (Vice.com Korporacja Ha!Art) oraz prezentowane na wystawach (FAK, Bubipop Gallery). Jej autorski komiks „An eye for an eye” został wydany w 2018 roku przez wydawnictwo Klub, a film o tym samym tytule zagościł na festiwalach filmów animowanych na całym świecie. 


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.