Skip to main content
Góry literatury

GRAND PRIX 
Ilya Katz (Izrael)

#PatrzęCzujęRysuję na Festiwalu Góry Literatury

Galeria Ludwikowice, ul. Główna 65, Ludwikowice Kłodzkie

Festiwal Góry Literatury powstał w 2015 roku z inicjatywy Olgi Tokarczuk. Pisarka mieszkająca w okolicach Nowej Rudy zainicjowała wyjątkowe wydarzenie literacko-społeczne, którego głównymi celami były i pozostają: aktywizowanie kulturalne i obywatelskie mieszkańców, edukacja kulturalna, diagnozy i dyskusje na temat ekologii, równości praw, tożsamości, praworządności, wolności słowa, niemieckiego, czeskiego i polskiego dziedzictwa kulturowego, współpracy transgranicznej i zrównoważonego rozwoju regionu poprzez kulturę.

Dziewiąta edycja Festiwalu Góry Literatury odbędzie się od 7 do 16 lipca 2023 roku w rekordowej w historii Festiwalu liczbie lokalizacji - w 20 miejscach Nowej Rudy, Ludwikowic Kłodzkich, Kłodzka, Radkowa, Sokołowska, na Zamku Sarny w Ścinawce Górnej, w Dzikowcu, Wałbrzychu, Świdnicy oraz pałacu w Krobielowicach. W tym roku odbędzie się ponad 130 wydarzeń, w których weźmie udział niemal 200 gości.

11 lipca o 20.30 zapraszamy do Ludkowic Kłodzkich na wernisaż wystawy #PatrzęCzujęRysuję. Z Marią Apoleiką i Martą Frej porozmawia Olga Wróbel.

wstęp wolny

II NAGRODA
Henryk Cebula (Polska)

I NAGRODA
Witold Mysyrowicz (Polska)

III NAGRODA
Nika Jaworowska (Polska)