Skip to main content
Lato w Lengrenowce

KARYKATOUR SPACERKI g. 12.00

16.07 Literacka wycieczka rowerowa
prowadzi Paweł Łęczuk
UWAGA! Start na Placu Trzech Krzyży 16
W trakcie rowerowej przejażdżki od placu Trzech Krzyży do Lengrenówki dowiecie się, w której warszawskiej kawiarni najchętniej „odpoczywali” redaktorzy i współpracownicy legendarnych „Szpilek”, kto odwiedzał bar mleczny „Karaluch”, w jakich okolicznościach doszło do założenia Muzeum Karykatury oraz dla kogo Zbigniew Lengren napisał „Gałgankowy skarb”. A na deser przypomnimy Wam warszawskie przygody Kwapiszona.

30.07
Szlakiem roślin jadalnych
prowadzi Kaja Nowakowska
Początek spaceru ul. Kozia 11 Na naszym spacerze poznamy je wszystkie lepiej. Zacieśnimy więź między nami a roślinnym plemieniem poznając ich imiona, wygląd, zastosowanie i historię. A to wszystko podczas spaceru uliczkami Warszawy. Kto by pomyślał!

13.08
Spacerek teatralny
prowadzi Tomasz Obiński
Początek spaceru ul. Kozia 11 Zapraszamy na teatralny spacer w poszukiwaniu warszawskiego West Endu, pierwszej stałej Opery oraz historii ludzi, którzy tworzyli kulturalną tkankę miasta. Cofniemy się w czasie do XVII, XVIII i XIX wieku, by odkryć tajemnice dwóch potężnych budowli przy placach Teatralnym i Zamkowym.

27.08
Spacerek Architektoniczny. Odbudowa Starówki
prowadzi Krzysztof Mordyński
Początek spaceru ul. Kozia 11 Podczas ostatniego spaceru w te wakacje poznamy bliżej historię odbudowy warszawskiej Starówki. Wspólnie dowiemy się, dlaczego wygląda tak a nie inaczej!

Występ na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Nie obowiązują zapisy. Wystarczy przyjść! 

LATO W LENGRENÓWCE
Bezplatne otwarte plenerki i spacerki
przez całe wakacje

Lengrenówka
ul. Brzozowa 6/8a

PLENERKI g. 12.00

9.07
Anatomia
prowadzi Alicja Siemko
Budowa ludzkiego ciała jest niezwykle ciekawa, a co za tym idzie równie trudna, niejednokrotnie stanowiła wyzwanie dla artystów. Dlatego wymaga ona dużej obserwacji, ale i techniki, którą poznasz w trakcie trwania zajęć. Przestudiujemy dokładnie całą sylwetkę i dowiemy się, w jaki sposób rysować postać z natury. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą się nauczyć rysować lub chcą się rozwinąć, poznając zasady anatomii i różne możliwości stosowania węgla, jak i ołówka.

23.07
Rośliny
prowadzi Anna Wiecińska
Rysunek botaniczny i florystyczny ukazuje świat roślin, ale każdy z nas może postrzegać go nieco inaczej. Podczas warsztatów chciałabym zwrócić uwagę na detale, które warto dostrzec odwzorowując świat roślin w sztuce, ale jednocześnie nie zamykać się na indywidualne, twórcze spojrzenie na świat botaniki. Zależy mi, aby każdy uczestnik czuł się swobodnie podczas warsztatów i spróbował odnaleźć radość tworzenia.

6.08
Architektura
prowadzi Agnieszka Jarosz
Warsztaty rozpoczną się krótkim wstępem o ogólnych zasadach kompozycji. Na warsztatach nauczę Was, jak zagospodarować arkusz oraz omówię zasady perspektywy. Każdej osobie uczestniczącej postaram się pomóc i wskazać, gdzie powinny zostać naniesione korekty. Tempo pracy zostanie dobrane do poziomu zaawansowania grupy.

20.08
Asamblaż
prowadzi Maria Geisler
Podczas warsztatu osoby uczestniczące dostaną do dyspozycji pudełko z przedmiotami i zostaną poproszone o stworzenie swojego małego zbioru, który ich w jakiś sposób porusza, przyciąga i ciekawi. Następnie, przedmioty te będzie trzeba zakomponować na kartce w taki sposób, by połączyć dwuwymiarowe podłoże z trójwymiarowymi obiektami. Następnie całość będzie można dopełnić (wedle uznania) rysunkami.

Występ na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Nie obowiązują zapisy. Wystarczy przyjść! 


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.