Skip to main content

Otwarte warsztaty kolażowe w Lengrenówce

9 września | 12.00 – 14.00

Zapraszamy na bezpłatne otwarte międzypokoleniowe warsztaty kolażu. Wytniemy niejeden numer! Tym razem pod nożyczki trafi Daniel Mróz! Kolażowy freestyle na zakończenie wakacyjnej wystawy w Lengrenówce to idealny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Wyczarujemy nowe światy. Będzie kolorowo! Dajemy sobie za to głowę (no, może palec) uciąć!

Podczas warsztatów wypróbujemy rożnych technik wycinania i poznamy prace wybranych artystów. Każdy będzie miał okazję zanurzyć się w swój świat. Powstaną kolaże np. bazujące na jednym zdjęciu. Ponieważ każdy ma inną wrażliwość i pomysły, prace zaskoczą różnorodnością. Kolaż sprzyja koncentracji i rozbudza wyobraźnię. Ma znaczenie terapeutyczne.

Warsztaty kolażu mają na celu pokazanie uczestnikom, jaką siłę ma kolaż i jak zaskakująco dużo może on powiedzieć o nas samych oraz otaczającym nas świecie. Uczestnicy zanurzą się w kolekcję archiwalnych zdjęć Muzeum Karykatury i stworzą świat tu i teraz. Kolaż jest podrożą. Jest procesem, który zaskakuje samego tworzącego. Dokąd nas zabierze?

Warsztaty poprowadzi wspaniała Marta Janik.

Lengrenówka,
ul. Brzozowa 6/8a

wstęp wolny, bez zapisów

Dong co ma swiecacy nos