Skip to main content
stary malutki

Stary malutki
warsztaty rysownicze z Zosią Frankowską

22 padziernika | 11.00 – 12.30
Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a

Między 17 a 28 października odbędzie się 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Festiwal Korczak DZISIAJ.

Czym jest rodzinność, jak ma się do rodziny, i dlaczego tak bardzo jest potrzebna? W jaki sposób funkcjonują dzisiejsze rodziny? Co to w ogóle znaczy być rodziną? Czy rodzinę zawsze muszą łączyć więzy krwi? Czy możemy znaleźć odpowiedzi na te pytania w teatrze?

Hasłem przewodnim 27. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ jest RODZINNOŚĆ.

„Rodzinność” rozumiana jako troska o relacje i wzrastanie w bezpiecznych wspólnotach. Jako zadanie i wspólna odpowiedzialność za przyszłość młodych i najmłodszych. Po wielu miesiącach strachu powodowanego wojną, a wcześniej pandemią, w obliczu konsekwencji kolejnych wielkich kryzysów (migracyjnego, ekonomicznego, zdrowia psychicznego), dotykających nasze społeczeństwo, chcemy zwrócić uwagę na znaczenie rodziny, budowania relacji i potrzebę wzmacniania więzi społecznych – domowych, międzypokoleniowych, międzykulturowych. Pragniemy wysłać młodej publiczności komunikat “nie jesteś samx”. Dlatego poszukamy tego, co wspólne, nawet jeśli – inne.

Muzeum Karykatury w Warszawie jest partnerem tego wydarzenia. W ramach Festiwalu zapraszamy na bezpłatne warsztaty rysownicze „STARY/MALUTKI”. Zapraszamy na familijne rysowanie. Podczas warsztatów zastanowimy się wspólnie, co to znaczy być dorosłym i co to znaczy być dzieckiem. I na odwrót – czy można być dorosłym dzieckiem albo dziecięcym dorosłym? Co to znaczy zdziecinniały i „stary-malutki”? Czy dwóch takich może się ze sobą dogadać? Spróbujmy narysować te pojęcia, wnikliwie im się przyjrzeć i może po części rozbroić kryjącą się w nich ocenę? Zobaczymy!

22 października 2022 r., godz. 12.00 (czas trwania 1,5 h.)

Warsztaty poprowadzi ilustratorka, graficzka, Zosia Frankowska.

Warsztaty odbędą się w Lengrenówce, otwartej pracowni Muzeum Karykatury.

Wydarzenie bezpłatne

Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://tiny.pl/cfldh