Skip to main content
Niech zyje komiks

Niech żyje komiks!

2 grudnia 2023 | 11:00 – 19:00
Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1

Zapraszamy na coroczną imprezę komiksową Niech żyje komiks! organizowaną przez Fundację Zwykłe Życie, wspieraną przez Muzeum Karykatury!

Szczegółowy program wydarzenia

11.30 WARSZTATY Narysuj Zbysia i Mruka z Piotrem Nowackim

Spotkania:

12.00 – Nagroda Ha-Gi – takiej nagrody wszystkie potrzebowałyśmy! W spotkaniu wokół wyróżnienia dla młodych ilustratorek, rysowniczek i satyryczek wezmą udział: Agata Napiórska (autorka biografii Ha-Gi) oraz Zuzanna Berus i Paweł Płoski z Muzeum Karykatury.

13.00 – Trudy i znoje, czyli o tworzeniu komiksów historycznych. Gośćmi spotkania będą Michał Arkusiński, Maciej Cholewiński, Łukasz Godlewski, Anna Krztoń, a spotkanie poprowadzi Katarzyna Tośta.

14.00 – Self-publishing, czyli blaski i cienie samodzielnego wydawania komiksów. Gośćmi spotkania będą Gosia Wowczak, Mateusz Michnowicz, Ottoich i Tomxyz, a poprowadzi je Kasia Kamieniarz.

15.00 – Jak zadebiutować w wydawnictwie? Gośćmi spotkania będą Falauke, Michał Arkusiński, Rafał Spóra, którzy po latach wydawania w niezalu przeszli na drugą stronę barykady i swoje nowe komiksy opublikowali we współpracy z wydawcami.

16.00 – Dlaczego Polacy nienawidzą polskiego komiksu? Prelekcja Marty Falkowskiej.

17.00 – Teleturniej „Pióro i węgiel”, czyli wielkie komiksowe starcie na mózgi. Uczestników turnieju z nagrodami przepytywał będzie Profesor Zin, a zagadki dotyczyć będą szeroko rozumianego komiksu. Zapisy będą prowadzone w godzinach 14-16:30 na stoisku Kultury Gniewu. Wśród osób, które się zgłoszą wylosowane zostanie 5 osób, które wezmą udział w zabawie.

18.00 – 5 komiksów na 2024! Spotkanie, w trakcie którego wydawcy komiksowi przedstawią 5 wybranych przez siebie zapowiedzi na nadchodzący rok!

Wstęp wolny! Zapraszamy!