Skip to main content
Projekt bez nazwy

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA DZIECI
W LENGRENÓWCE
Dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat

17 grudnia 2023 | 11.00 – 14.00

Zapraszamy na świąteczne warsztaty komiksowe dla dzieci w Lengrenówce! Czy Wasze dziecko interesuje się komiksami albo lubi rysować? A może chcielibyście zapewnić im rozrywkę na godzinę i pójść na zakupy lub odwiedzić jarmark na Starówce? Warsztaty w Lengrenówce przybywają z przedświąteczną pomocą!   

Warsztaty z Piotrem Nowackim, g. 11:00 – 12:00
Co to jest plansza komiksowa? Co to jest kadr? Jakie są rodzaje dymków komiksów i jak umieszczać je w kadrach? Z Piotrem Nowackim poznacie wszystkie podstawy tworzenia komiksów!   

Warsztaty z Bereniką Kołomycką, g. 13:00 – 14:00
Czy jeśli moje marzenie ujrzy świtało dzienne to się spełni? Sprawdźmy to! Komiksowa korona króla za spełnione marzenie. Będziemy wycinać, rysować, kleić i się błyszczeć.       
Koszt: 1 zł 

ZAPISY ZAKOŃCZONE! BRAK MIEJSC!  

W przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o odwołanie zapisu. Umożliwi to udział w zajęciach innym dzieciom
Kontakt: Zuzanna Berus, tel. 608561987, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Piotr Nowacki – rocznik 1979. Autor komiksów, które tworzy zarówno dla dzieci (m.in.seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, "W koronie", "Om. Apetyt na przygodę") jak i starszych czytelników ("It's not about that", "Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?"). Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Mieszka na warszawskich Bielanach i stara się być fajnym tatą Niny i Tymona. 

Berenika Kołomycka – Urodzona w 1983 roku polska rysowniczka komiksów. Ukończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej wielką pasją jest tworzenie komiksów dla najmłodszych czytelników. Zasłynęła dzięki serii dla dzieci „Malutki Lisek i Wielki Dzik”. Stworzyła także komiks „O psie, który czuł się człowiekiem”, za który otrzymała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 roku. Spod jej ręki wyszły takie albumy, jak „Wykolejeniec” (do którego scenariusz napisał Grzegorz Janusz) oraz „Tej nocy dzika paprotka” (z tekstem Marzeny Sowy). Z kolei od 2021 roku wraz z Agatą Loth-Ignaciuk tworzą serię komiksową o Mice przeznaczoną dla najmłodszych czytelników – „Mika i Wyjec” oraz „Mika i Bulgot”.  

Materiały na zajęcia zapewnia firma STABILO.    


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.