Skip to main content
Edyta Bystroń

Edyta Bystroń (1986) – artystka sztuk wizualnych, pedagożka. Tworzy ilustracje, komiksy, video arty. Swoje dłuższe formy komiksowe wydaje na zasadzie selfpublishingu („Zebranie obowiązkowe”, „Na koniec wszystko spłonie”, „Złe elfy”). W 2021 roku ukazał się album „Konflikt” – zbiór krótkich form komiksowych i ilustracji (wyd. Granda). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty artystyczne. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury i sztuki. Od 2022 roku współpracuje z Lengrenówką, gdzie prowadzi autorskie warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych.

WARSZTATY DLA EDUKATORÓW
Z EDYTĄ BYSTROŃ

9 marca 2024 | 11.00 – 14.00
Lengrenówka
Bezpłatne

Warsztaty komiksowe dla edukatorów to doskonała okazja, aby zdobyć nowe umiejętności w prowadzeniu zajęć. Podczas spotkania dowiesz się jak tworzyć ciekawe opowieści, które angażują i uczą jednocześnie. Będziesz odkrywać tajniki narracji, dowiesz się jak stworzyć bohatera, który zachwyci czytelniczki i czytelników oraz jak w ciekawy sposób wykorzystywać różne narzędzia rysunkowe.

Tworzenie komiksów to świetna zabawa, ale również rozwijanie zdolności artystycznych i nauka wymyślania własnych historii, ćwiczenie pisania, komponowania elementów na płaszczyźnie czy poznawanie informacji na temat znaczenia symboli, znaków i kolorów. Dlatego właśnie warto wprowadzać warsztaty komiksowe do codziennej pracy w domu kultury, bibliotece czy szkole.

Podczas spotkania omówimy najważniejsze części składowe komiksu oraz dowiemy się jak w interesujący sposób przekazać tę wiedzę uczestnikom. Pod okiem rysowniczki, autorki komiksów i doświadczonej instruktorki Edyty Bystroń, stworzysz krótką formę komiksową, która będzie mogła być wykorzystana jako materiał dydaktyczny podczas Twoich warsztatów. Ponadto otrzymasz dużo wskazówek, praktycznych porad i inspiracji, które przydadzą Ci się w pracy. Odkryjesz nowe sposoby na angażowanie uczniów i czytelników. Na warsztatach będzie również przestrzeń do zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń. Zapraszamy do ekscytującego świata komiksów, których potencjał w edukacji jest niewyczerpany!

Czas trwania warsztatów: 3 godziny
Maksymalna liczba osób uczestniczących: 15

ZAPISY ZAKOŃCZONE

Materiały na zajęcia zapewnia firma STABILO. 


Edyta Bystroń
Edyta Bystroń