Skip to main content
Projekt bez nazwy
Projekt bez nazwy

KOMIKSOWA DYSPUTKA
U PROFESORA FILUTKA

5 lutego 2024 – pierwsze spotkanie
19.00 – 20.30

Zapraszamy na dyskusyjny klub czytelniczy poświęcony komiksom – „Komiksowa dysputka profesora Filutka”. W ramach klubu chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do rozmowy o komiksach, o myślach i emocjach, które w nas zasiewają, ale też o wykonanej przez autorów pracy artystycznej, która po raz kolejny otwiera nam oczy na możliwości komiksu.

Spotkania będą toczone raz w miesiącu w Lengrenówce – zaczniemy na początku lutego, a cykl spotkań potrwa do końca roku. Jako pierwszy przeczytamy i przedyskutujemy „Festiwal” Jacka Świdzińskiego, kolejne tytuły wybierzemy wspólnie. W ramach klubu zajmiemy się danym komiksem, jego kontekstami, przyjrzymy się też drodze twórczej autora lub autorki, spiszemy (lub rozrysujemy!) nasze wrażenia i swobodnie podzielimy wrażeniami z ostatnich lektur. Żeby ułatwić organizację i przekazywanie materiałów (w miarę możliwości omawianych komiksów), zapisy na każde spotkanie będą przyjmowane mailowo – ale zależy nam przede wszystkim na zbudowaniu zgranej społeczności, dzięki której czytanie komiksów będzie najzwyczajniej fajniejsze.

Michał Olech
W głębi serduszka redaktor, z wyciągów bankowych bardziej sekretarz wydawnictwa literatury faktu i księgarz. Odróżniam pochyloną kropkę od tej złożonej prosto i gdy wznowią „Wielką grę”, w końcu wykorzystam wiedzę z researchów redaktorskich.

Karolina Gębska
Redaktorka, korektorka i sekretarz wydawnictwa Kultura Gniewu. Kiedy nie czyta komiksów, projektuje światło do spektakli teatralnych. A kiedy nie pracuje, najchętniej chodzi z psem między drzewami.

Formularz zapisu: https://forms.gle/eFw8JaTPdwX8MAdG7

Wstęp wolny

Lengrenówka – pracownia Muzeum Karykatury
ul. Brzozowa 6/8a, Warszawa