Skip to main content

Nic o nas bez nas

Warsztaty tworzenia komiksów autobiograficznych z Anną Krztoń

Grupa wiekowa: 15 – 19 lat

Czas trwania: 80 minut

Koszt:

  • grupa do 15 osób: 765 zł
  • grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 1190 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

O kim opowiada się nam lepiej niż o sobie? Niezależnie od tego, czy przepracowujemy w ten sposób cięższe tematy, czy zabawiamy przyjaciół lekko podkoloryzowanymi anegdotkami – autobiografizm jest w życiu każdego z nas. Twórcy i twórczynie komiksów bez wahania sięgają po historie ze swojego życia, a rysunkowe slice of life (ang. okruchy życia) cieszą się nieustającą popularnością wśród czytelników.

Na warsztatach porozmawiamy z uczestnikami o komiksie autobiograficznym, gdzie zaczyna i kończy się autokreacja i ile w tym wszystkim prawdy. Popracujemy nad tym, jak historie ze swojego życia można efektywnie zamienić w komiks w każdej postaci – ilustracji, dłuższych historii czy krótkich pasków. Efektem zajęć ma być stworzenie krótkich form komiksowych, ale też pokazanie młodzieży różnych kierunków twórczości autobiograficznej i zachęcenie ich do własnych poszukiwań.


Anna Krztoń – Scenarzystka i rysowniczka komiksowa, ilustratorka, wydawczyni zinów. Autorka albumów: „Weź się w garść” i „Karolina i Klara. Medalion czasu”. Absolwentka ASP w Katowicach. Stypendystka MKiDN, laureatka nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego 2018 dla Najlepszego Scenarzysty. Stale publikuje w „Kosmosie dla Dziewczynek”.

https://www.facebook.com/krztonia

Anna Krztoń nic o nas bez nas