Skip to main content

Warsztaty tworzenia zinów

 z Anną Krztoń

Grupa wiekowa: 12 – 19 lat

Czas trwania: 80 minut

Koszt

  • grupa do 15 osób: 765 zł
  • grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 1190 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

Ziny to niezależne publikacje, zwykle przygotowywane od zera przez samego twórcę czy twórczynię. W środowisku komiksowym ziny, wydawane i dystrybuowane przez artystów, często są jednym z pierwszych etapów drogi artystycznej - pozwalają bez cenzury opowiadać własne historie i szukać czytelników. Myślę, że tworzenie zinów to świetna zabawa, ale też doskonały sposób na pokazanie młodzieży, że czasami naprawdę łatwo i szybko można stworzyć coś wartościowego.

Na warsztatach uczestnicy wykonają w serię prostych ćwiczeń rysunkowych, działających na wyobraźnię, ale też pokazujących, w jaki sposób prostymi środkami i nawet bez umiejętności rysowania można opowiadać historie obrazkowe. Następnie każdy spróbuje stworzyć od podstaw swojego własnego, bardzo prostego zina.


Anna Krztoń – Scenarzystka i rysowniczka komiksowa, ilustratorka, wydawczyni zinów. Autorka albumów: „Weź się w garść” i „Karolina i Klara. Medalion czasu”. Absolwentka ASP w Katowicach. Stypendystka MKiDN, laureatka nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego 2018 dla Najlepszego Scenarzysty. Stale publikuje w „Kosmosie dla Dziewczynek”.

https://www.facebook.com/krztonia

Anna Krztoń