Skip to main content

Emocje w komiksie

 z Edytą Kranc

Grupa wiekowa: 12 – 19 lat

Czas trwania: 80 minut

Koszt

  • grupa do 15 osób: 765 zł
  • grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 1190 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

Temat: nazywamy uczucia
Technika: akwarela, tusz

Aby narysować twarz wyrażającą konkretną emocję, potrzebna jest podstawowa wiedza na temat ludzkiej anatomii. Podczas spotkania omówimy proporcje twarzy. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają przydatne wskazówki i ciekawostki na temat rysowania portretu. Wiedzę tę wykorzystamy podczas tworzenia krótkich form komiksowych na temat różnych stanów emocjonalnych.

Spotkanie będzie pretekstem do rozmowy o emocjach, nazywania ich i refleksji nad podziałem uczuć na „pozytywne” i „negatywne”.

Celem spotkania będzie stworzenie krótkiego komiksu na 1-2 plansze z wykorzystaniem technik: akwareli i tuszu. Gotowe prace będzie można wykorzystać podczas szkolnej wystawy. Będą one dawały możliwość dalszej pracy i rozmowy na temat emocji.


Edyta Kranc – Ilustratorka, autorka powieści graficznych, instruktorka autorskich warsztatów artystycznych, w tym komiksowych. Autorka albumów: „Na koniec wszystko spłonie”, „Zebranie obowiązkowe” i zbioru krótkich form „Konflikt”. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni.

https://www.facebook.com/edyta.bystron.komiksy

Emocje w komiksie Edyta Bystroń