Skip to main content

Warsztaty z wiewiórką

 z Bereniką Kołomycką

Grupa wiekowa: 7 – 12 lat

Czas trwania: 80 minut

Koszt

  • grupa do 15 osób: 765 zł
  • grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 1190 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

I część: krótkie wprowadzenie

Czym jest komiks, jak się go tworzy i kilka słów o mnie, czyli o autorce komiksowej serii o „Malutkim Lisku i Wielkim Dziku”.

II część: praca

Na podstawie przygotowanego przeze mnie scenariusza komiksowego, uczestnicy wspólnie tworzą komiksowe kadry. Pracujemy z kolorowymi papierami i czarnymi mazakami. 

III część: skład

Pod koniec spotkania układamy kadry w komiksowe plansze i wspólnie czytamy powstałą historię. 


Berenika Kołomycka – Urodzona w 1983 roku polska rysowniczka komiksów. Ukończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej wielką pasją jest tworzenie komiksów dla najmłodszych czytelników. Zasłynęła dzięki serii dla dzieci „Malutki Lisek i Wielki Dzik”. Stworzyła także komiks „O psie, który czuł się człowiekiem”, za który otrzymała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 roku. Spod jej ręki wyszły takie albumy, jak „Wykolejeniec” (do którego scenariusz napisał Grzegorz Janusz) oraz „Tej nocy dzika paprotka” (z tekstem Marzeny Sowy). Z kolei od 2021 roku wraz z Agatą Loth-Ignaciuk tworzą serię komiksową o Mice przeznaczoną dla najmłodszych czytelników – „Mika i Wyjec” oraz „Mika i Bulgot”.

Warsztaty z wiewiorka Berenika Kolomycka