Skip to main content

Podstawy komiksu

 z Piotrem Nowackim

Grupa wiekowa: 7 – 12 lat

Czas trwania: 80 minut

Koszt:

  • grupa do 15 osób: 830 zł
  • grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 1390 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

Warsztaty są spotkaniem z tworzącym od prawie dwóch dekad rysownikiem komiksów i ilustratorem, Piotrem Nowackim. Podczas spotkania autor opowie o swojej twórczości, a następnie przekaże podstawową wiedzę na temat rysowania komiksów. m.in. co to jest plansza komiksowa? Co to jest kadr? Jakie są rodzaje dymków komiksów i jak umieszczać je w kadrach? Jakich narzędzi używać do rysowania? Jak pokazać ruch i dynamikę w komiksie?

Podczas zajęć uczestnicy wykonają ćwiczenia rysunkowe pobudzające wyobraźnię i przygotowujące do tworzenia własnych historyjek obrazkowych. Na przygotowanych wcześniej materiałach będą mieli za zadanie m.in. opracować mimikę postaci, czy umieścić bohaterów w określonych sytuacjach.


Piotr Nowacki – rocznik 1979. Autor komiksów, które tworzy zarówno dla dzieci (m.in.seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, "W koronie", "Om. Apetyt na przygodę") jak i starszych czytelników ("It's not about that", "Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?"). Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Mieszka na warszawskich Bielanach i stara się być fajnym tatą Niny i Tymona.

Linki

PORTFOLIO: https://piotrnowacki.myportfolio.com/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/piotr.nowacki
FB: https://www.facebook.com/komiksowiec

Piotr Nowacki