Kosmiczna ekspedycja

Kosmiczna Ekspedycja Kube – warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych w ramach Szkoły komiksu. Elektra

19 października 2024 | 11.00 – 18.00

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Fani i fanki komiksu! Razem z Czytelnią Słów i Dźwięków ELEKTRA (Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie) przygotowaliśmy dla Was coś ekstra: warsztaty poświęcone sztuce komiksu!

Nasz cykl nazywa się Szkoła Komiksu. ELEKTRA, a pierwsze warsztaty poprowadzi KOSMICZNA EKSPEDYCJA KUBE!

Komedia, horror, żonglowanie! Co łączy te trzy rzeczy? Sprawdzimy podczas warsztatów komiksowych z kekube! Poza odpowiedzią na to pytanie będziemy zajmować się wszystkim tym, co kekubowe, czyli kompresją rzeczy uroczych, dziwnych i zwariowanych do formy obrazków strasznych i słodkich.

DLA KOGO?

Młodzież (13+) i osoby dorosłe. Chcesz wejść głębiej w swoją przygodę z komiksami - zacznij je tworzyć! Zapraszamy tych, którzy dopiero zaczynają oraz tych, którzy pierwsze rysunki mają już za sobą.

KIEDY?

19 października (sobota) 2024 roku
godz. 11:00–18:00 (z przerwą na posiłek regeneracyjny, który zapewniamy my!)

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 50 zł. Aby zarezerwować sobie miejsce kup bilet tu: https://tiny.pl/xc5shctj

*** uwaga: liczba miejsc jest ograniczona!

GDZIE?

Mazowiecki Instytut Kultury

Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTRA

ul. Elektoralna 12, Warszawa

Warsztaty mają na celu rozpowszechnienie wiedzy o polskim komiksie oraz rozwijanie nowych umiejętności uczestników pod okiem wybitnych artystów. Kilkugodzinny czas trwania warsztatów pozwala na głębsze poznanie sposobu pracy artystów (-ek).

Budynek MIK jest dostępny architektonicznie dla osób poruszających się na wózku. Jeśli potrzebujesz innych narzędzi dostępności zgłoś to minimum 7 dni przed wydarzeniem do koordynatorki ds. dostępności Magdaleny Ptak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms/tel. 601-669-440

KOSMICZNA EKSPEDYCJA KUBE

Jedna, pięć lub sześć osób stworkotwórczych. Wrzucamy słodkie stworki w wir najbardziej zwariowanych przygód, tworząc o nich komiksy, obrazki do komputera, filmiki i historyjki. Kosmiczna Ekspedycja Kube powstała w 2016 roku, a wszystko zaczęło się od głupich obrazków wrzucanych w komputer. Od tamtej pory za pomocą komiksów i filmików opowiadamy historyjki o Ameryce Podziemnej i jej mieszkańcach. W chwili, w której to piszemy, mówimy zapewne o kilku tysiącach postów, kilkunastu komiksach na papierze i kilkudziesięciu filmikach na różnych platformach.

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Karykatury

mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.