Skip to main content
Edyta Bystroń
Edyta Bystroń
Edyta Bystroń

WARSZTATY KOMIKSOWE
z Edytą Kranc

6, 20 marca • 3, 17 kwietnia • 8, 22 maja 2024
18.00 – 20.00

Zapraszamy na kolejny cykl warsztatów komiksowych prowadzonych przez rysowniczkę i instruktorkę Edytę Kranc.

Tym razem będziemy ćwiczyć tworzenie krótkich form komiksowych oraz tworzenie ilustracji podczas 7 spotkań. Na każdym z nich omówione zostanie inne zagadnienie z zakresu rysunku, prowadzenia narracji i obmyślania koncepcji swojej pracy.

Do kogo skierowane są warsztaty? Do młodzieży i dorosłych. Do osób, które rysują i potrzebują nowych bodźców, szukają inspiracji i pomocy w opracowywaniu pomysłów. Do osób, które chcą zacząć rysować i potrzebują zobaczyć jak stawiać kreski, żeby coś wyszło oraz jak przelewać to co ma się w głowie na papier, tak żeby miało jasny i klarowny przekaz. Na warsztaty możesz przyjść także jeśli tworzyłaś/tworzyłeś, ale z różnych względów przestałaś/przestałeś, a teraz chcesz wrócić i potrzebujesz przyjaznego miejsca i twórczej atmosfery.

Oprócz kwestii plastycznych będziemy na warsztatach omawiać tematy związane z kwestiami społecznymi, zjawiskami kulturowymi i zdarzeniami z życia codziennego. Ważnym elementem warsztatów będzie poznawanie technik artystycznych najczęściej wykorzystywanych w komiksie (akwarele, tusze, ołówki, cienkopisy, markery akrylowe itp). Będzie też miejsce na eksperymentowanie i testowanie różnych narzędzi (kolaż, proste techniki graficzne).

Gotowe prace będziemy wspólnie oglądać i omawiać w trakcie zajęć oraz na naszej grupie online, na której będą publikowane dodatkowe ciekawostki i inspiracje. Finał warsztatów zwieńczymy wirtualną prezentacją prac na wystawie online. Jeśli czujesz się zachęcona/zachęcony to nie zwlekaj z zapisem – ilość miejsc jest ograniczona :). Weź udział w artystycznej rysunkowej przygodzie. Udział w zajęciach na pewno będzie dla Ciebie wartościowo spędzonym czasem!

Wstępne tematy zajęć (plan jest poglądowy, może ulec małym zmianom):

  1. Projektuję postać i jej otoczenie – podstawy proporcji ciała ludzkiego
  2. Wymyślam prostą historię i przenoszę ją na papier
  3. Ucieczka z miasta – rysowanie roślin i zwierząt – ilustracje akwarelą i tuszem
  4. Powrót do miasta – rysowanie budynków
  5. Sztuczna inteligencja, roboty, technologia – refleksja nad przyszłością w krótkiej formie komiksowej
  6. Temat niespodzianka – zakończenie cyklu. Podsumowanie naszych działań!

Koszt: 150 zł za udział w całym cyklu

Wiek: 12+

Materiały na zajęcia zapewnia firma STABILO.