Skip to main content
noc muzeow 2024

Noc Muzeów w Muzeum Karykatury i Lengrenówce

18 maja 2024

Jak co roku zapraszamy na Noc Muzeów! W tym roku otwieramy zarówno Muzeum na Koziej 11, jak i Lengrenówkę.

Od 18.00 do 1.00 w nocy na ul. Kozią 11 do Muzeum Karykatury zapraszamy na wystawę poświęconą humorowi. Wystawa „Wolne żarty. Humor lat 90.” Jest doskonałą okazją do przypomnienia z czego śmialiśmy się w ostatniej dekadzie XX wieku w prasie, radiu i telewizji. Wystawę przygotował zespół kuratorski: Olga Drenda oraz twórcy Podcastexu: Mateusz Witkowski i Bartek Przybyszewski wraz z Michałem Rzecznikiem i Zuzanną Berus (Muzeum Karykatury).

Jak co roku przygotowaliśmy również pulę bezpłatnych plakatów z naszych archiwów do wzięcia.

Przez cały czas dostępna będzie również wystawa plenerowa podsumowująca 25 edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny Wystawa plenerowa – do zobaczenia na Zieleńcu przy Muzeum Karykatury.

Od 18 do 22.00 zapraszamy do Lengrenówki przy Brzozowej 6/8a na wystawę w ramach cyklu Dobre kreski. Tym razem do zobaczenia prace Beaty Pytko. Wystawa „Ucieczka z architektury” to opowieść o znikającym mieście i upadających ideałach. W swoim debiutanckim komiksie „Mord na dzielni” Beata Pytko skupia się na zagadnieniu gentryfikacji i jej kosztów społecznych.