Skip to main content
Ryś Żartowniś w Muzeum Karykatury
Ryś Żartowniś w Muzeum Karykatury

Warsztaty plastyczne
towarzyszące premierze książki „Ryś Żartowniś” autorstwa Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej!

18 maja 2024 | godz. 15.00
dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat
wstęp wolny!

Konieczne zapisy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a

Wydawnictwo Świetlik i Muzeum Karykatury w Warszawie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 5 do 9 lat.

Na dzieci czeka spotkanie z autorką, która opowie o przygodach Rysia Żartownisia i o tym, jak doszło do wymyślenia tej przezabawnej postaci.

Ta historia zaczyna się tu, w Lengrenówce, Pracowni Muzeum Karykatury, w której Nika Jaworowska-Duchlińska rozmawiała z młodymi ludźmi o poczuciu humoru i granicach żartu. To tu narodził się pomysł na książkę o Rysiu, który płata wszystkim figle.

Podczas spotkania porozmawiamy sobie o tym, czy i jakie powinny być granice w żarcie? Dlaczego coś jednych śmieszy, a innych nie? Czy można nauczyć się poczucia humoru? Czy potrafimy śmiać się z samych siebie?

Ale to nie wszystko! W części warsztatowej przygotujemy własnego Rysia Żartownisia, a raczej jego podobiznę. Bo Ryś potrafi niejedną minę zrobić! Wykorzystamy do tego bambusowe tyczki, flamastry, kolorowe kartki – będzie kreatywnie, barwnie i przede wszystkim… ZABAWNIE!

Wiek uczestników: 5-9 lat
Termin: 18 maja 2024, godz. 15:00
Miejsce: Lengrenówka,
Odział Muzeum Karykatury w Warszawie
ul. Brzozowa 6/8A,
00-284 Warszawa

Prowadząca: Nika Jaworowska-Duchlińska

Wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona.

Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a