Gapiszon w Lengrenowce

Pracujemy nad zniszczeniem przyszłości. Przepraszamy za niedogodności

wystawa
Instituto Cervantes Varsovia
5 piętro ul. Nowogrodzka 22 (obok hotelu Novotel)

do 23 czerwca 2024
czynna od poniedziałku do niedzieli
12:00–20:00.

Polecamy świetny i śmieszny wybór komiksów o przygodach Mafaldy.

Wystawa „Pracujemy nad zniszczeniem przyszłości. Przepraszamy za niedogodności” w warszawskim Instytucie Cervantesa.

Quino powiedział o Mafaldzie: „Aktualność tej postaci jest czymś, czego nie mogę zrozumieć”. Wyznał to w 2014 roku, po otrzymaniu Nagrody Księcia Asturii w dziedzinie komunikacji i nauk humanistycznych.

Z okazji 70. rocznicy pierwszych dzieł Quino i 60. rocznicy pierwszej publikacji komiksów o przygodach Mafaldy Instytut Cervantesa w Warszawie, przy wsparciu Ambasady Argentyny w Polsce, zorganizował dwie wystawy w jednej.

Dzięki tej wystawie chcą przypomnieć postacie autora i bohaterki jego najsłynniejszych komiksów. Część humoru i ironii Mafaldy została przetłumaczona na język polski. Jest to okazja do dyskusji o palących kwestiach, które zajmują polityczne i społeczne myślenie współczesnych obywateli.

Z jednej strony jest prezentowana wystawa „NIEPARZYSTO. Za dużo dla jednych, nic dla drugich”, a z drugiej „Quino, Mafalda i środowisko”. Suma obu z wystaw kompiluje wszechświat argentyńskiego autora hiszpańskiego pochodzenia i nadal aktualne obawy ludzkości.

Wstęp wolny!

Mafalda