Skip to main content
z ojca na syna

Z ojca na syna. Teodor i Eryk Lipińscy

7 czerwca – 30 września 2024
Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy

W roku 2023 Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego obchodziło 45-lecie istnienia. Głównym punktem uroczystej celebracji była wystawa jubileuszowa, na którą złożyły się dwie równoczesne ekspozycje poświęcone założycielowi i patronowi Muzeum Karykatury - Erykowi Lipińskiemu.

Zbiór prac „Z ojca na syna. Teodor i Eryk Lipińscy”, pokazywany w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (w hallu Starego Ratusza) od 7. czerwca do 30. września, nawiązuje do wspomnianych rocznicowych wystaw. Prezentowane na ekspozycji prace pochodzą z prywatnej kolekcji Zuzanny i Tomasza Lipińskich oraz ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Wystawa „Z ojca na syna”, zorganizowana przez Legnickie Centrum Kultury, Fundację Satyrykon oraz Muzeum Karykatury jest kolejną, zupełnie nową próbą ukazania niezwykłej relacji łączącej Teodora i Eryka Lipińskich. Prezentowany na wystawie wybór prac w czytelny sposób wskazuje momenty przenikania się twórczości obu artystów oraz uzmysławia nam, jak ważnym źródłem inspiracji dla Eryka była osoba ojca i jego działalność artystyczna.

Wystawa do zobaczenia w hallu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy od 7 czerwca do 30 września 2024 roku.


Z ojca na syna
Z ojca na syna
Z ojca na syna