Skip to main content
Dobre kreski Henryk

DOBRE KRESKI
Henryk

21 czerwca 2024, 18.00 – 21.00 wernisaż
22 czerwca 2024, 12.00–16.00

LENGRENÓWKA
ul. Brzozowa 6/8a
Warszawa

21 czerwca o 18.00 zapraszamy na pop-upową wystawę prac Henryka w ramach cyklu pod nazwą „Dobre kreski" organizowanego we współpracy z Muzeum Komiksu w Krakowie. To już drugi sezon wystaw, na których pokazywane są prace współczesnych komiksiarzy i komiksiarek polskich.

„ARCHIPELAŻKI” to tytuł wystawy prezentującej zbiór rysunków i komiksów z lat 2016-2024 autora publikującego jako HENRYK. Publikowane w ogólnopolskim magazynie społeczno- kulturalnym PISMO oraz miesięczniku komiksowym DOOM PIPE, są komentarzem otaczającej nas rzeczywistości. Nie znajdziecie tu jednak politycznej satyry. Będzie za to sporo melancholii, antropologicznego namysłu i szarego nieba.

Henryk - pseudonim wejherowskiego twórcy komiksów. Zadebiutował komiksem Tylko spokojnie… prasa mówiła, że dobry. Wydawał komiksy grozy pod tytułem DOOM PIPE. Dwukrotny zdobywca Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi oraz dwukrotnie nagrodzony na Festiwalu Komiksów Niezależnych „Złote Kurczaki” statuetką dla Rysownika Roku. Z wykształcenia pedagog. Potrafi stanąć na głowie.


Dobre kreski to solowe wystawy utalentowanych twórczyń i twórców ilustracji, komiksów i rysunków satyrycznych; osób autorskich, które istotnie zaznaczyły swoją obecność na rynku książkowym, w prasie, internecie i środowisku artystycznym. Partnerem projektu „Dobre kreski" jest Fundacja Muzeum Komiksu z Krakowa. Partnerem Lengrenówki jest Fundacja Przekrój.
Patronat medialny nad Lengrenówką: „Zeszyty komiksowe"

Kurator cyklu: Michał Rzecznik

Prace będzie można zobaczyć w Lengrenówce – pracowni Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a