Dejna
Boniek

Z okazji setnej rocznicy występu biało-czerwonych w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w hotelu Gromada Warszawa Centrum otwarta została wystawa karykatur polskich sportowców autorstwa Edwarda Ałaszewskiego.

Wystawa doszła do skutku dzięki współpracy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Warszawsko-Mazowieckiej Rady Olimpijskiej, stołecznego Muzeum Karykatury oraz hotelu Gromada, który udostępnił na nią swoje pomieszczenie.

Edward Ałaszewski przez lata tworzył na lamach prasy sportowej, a przede wszystkim "Przeglądu Sportowego" sylwetki znakomitych sportowców. Do dziś jego prace są obiektem pożądań kolekcjonerów pamiątek sportowych.

Edward Ałaszewski urodził się w 1908 roku w Łodzi. Był mistrzem Polski w siatkówce i koszykówce. Stworzył wiele karykatur osób związanych ze sportem, za które został uhonorowany licznymi nagrodami. Zmarł w 1983 roku w Warszawie. (na podstawie artykułu PAP)

Hotel Gromada
Pl. Powstańców 2