Nominacje III Edycja konkursu

Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka na najlepsze paski komiksowe

Jury konkursu w składzie: Maria Lengren, Przemysław Surma (laureat poprzedniej edycji konkursu), drużyna EC1 i drużyna Muzeum Karykatury, spośród prawie 70 nadesłanych serii pasków nominowało do głównej nagrody 3: „Festyn” Marty Michalik, „Kowale” Marty Tokarz oraz „Czarne psy są agresywne” Agaty Kwiatkowskiej.

Z wielką przyjemnością informujemy, że laureatką tegorocznego konkursu im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę profesora Filutka została:
Agata Kwiatkowska, autorka pracy pt. Czarne Psy są agresywne.

Jej dzieło zachwyciło jury oryginalnym podejściem do tematu oraz wyrazistą, unikalną formą artystyczną.

Członkowie jury: Zuzanna Berus, Michał Rzecznik z Muzeum Karykatury w Warszawie, Maria Lengren – wnuczka Zbigniewa Lengrena oraz przedstawiciele EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Serdecznie gratulujemy Agacie oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za wspaniałe emocje, które towarzyszyły tegorocznej edycji konkursu!

Agata Kwiatkowska